wybrany artykuł

Współczesne lokale i inwestycje

Wraz ze wzrostem gospodarczym wzrosło zapotrzebowanie na nowoczesne inwestycje, dlatego też coraz więcej firm deweloperskich zaczęło stawiać na rozwój swoich własnych realizacji. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym możliwe jest dzisiaj sprostanie nawet najbardziej nietypowym wyzwaniom, takim jak chociażby zagospodarowanie ?trudnego? terenu lub zrealizowanie skomplikowanych wyzwań prawnych i finansowych. Nie bez znaczenia są także preferencje klientów, w końcu rynek deweloperski ma stanowić nie tylko przestrzeń nowych potrzeb, ale także je realizować, oferując wysokiej jakości lokale. Ważnym zagadnieniem w takim kontekście jest pogodzenie dwóch aspektów ? realizacji projektów architektonicznych oraz troski o środowisko naturalne, z którym coraz częściej trzeba się liczyć.

Nowe płytki łazienkowe

remont w pastelowych barwachPlanujesz remont, ale obawiasz się, że stanie się on dla Ciebie ogromnym utrapieniem? Przekonamy Cię, że nie musisz się zamartwiać. Nawet gruntowny remont domu czy mieszkania może stać się przyjemną czynnością. Wystarczy tylko umiejętnie zaplanować krok po kroku wszystkie czynności oraz zatrudnić odpowiednią i kompetentną ekipę remontową. Najlepiej zaplanować remont wtedy, gdy możemy na kilka dni wyprowadzić się z naszego domu. Niestety niektóre rzeczy, takie jak hałas czy bałagan, muszą pojawić się podczas prac remontowych. Najlepiej więc, jeśli poranki, wieczory i noce spędzamy poza domem. Tym bardziej, jeśli w naszej rodzinie znajdują się małe dzieci. Nawet najbardziej zaplanowany remont może okazać się dla nich stresujący.

Kroki opisane powyżej nie będą oczywiście potrzebne i konieczne, jeśli mamy duży dom, a planujemy przebudowę zaledwie jednego czy dwóch pomieszczeń. Jeśli jednak są to prace związane z całym mieszkaniem lub domem, radzimy zastosować się do wspomnianego zalecenia. Największe trudności powoduje także gruntowny remont łazienki, z której siłą rzeczy domownicy nieustannie korzystają. W artykule podpowiemy więc, jak szybko i skutecznie uporać się z najtrudniejszą częścią przy remoncie tego pomieszczenia, czyli odpowiemy na pytanie jak położyć płytki ceramiczne do łazienki.

Zrywać czy nie?

Jeśli płytki ceramiczne do łazienki były położone już dawno i są bardzo zniszczone, zdecydujmy się na ich zerwanie i położenie nowych. Warto jednak zaznaczyć, że położenie nowych płytek może się czasami odbywać także na starej powierzchni. Nie trzeba pozbywać się poprzednich płytek. W ten sposób zaoszczędzimy sobie wiele zachodu, a ponadto unikniemy bałaganu, który powstałby przy zrywaniu podłogi. Zauważmy jednak, że w takim przypadku podłoga podniesie się o około dwa centymetry. Decyzja o zerwaniu płytek lub nie wiąże się przede wszystkim ze stanem podłoża. Nie zawsze da się uniknąć usuwania poprzednich płytek. Najlepiej poradzić się odpowiedniego fachowca. Jeśli firma remontowa zapewni nas, że możemy kłaść nowe płytki ceramiczne do łazienki na tych starych, upewnijmy się najpierw, czy te drugie w całości przylegają do podłoża. W innym przypadku zamontujemy nową podłogę nie do podłoża, tylko do starych elementów. Pamiętajmy także, by przed przystąpieniem do montowania płytek, usunąć wszelkie zabrudzenia i elementy obce z podłoża. Jeśli nasze płytki ceramiczne do łazienki wyglądają stosunkowo dobrze, ale uszkodzone są pojedyncze kafelki, odpowiednie środki do konserwacji powinny temu zaradzić. Nie musimy bawić się w zakładanie nowej podłogi. Co należy zrobić? Wystarczy usunąć pęknięte płytki i zastąpić je nowymi egzemplarzami. Jeśli nie mamy już takich samych płytek skorzystajmy z informacji podanej na ich opakowaniu. Znajduje się tam dokładny odcień płytki. Dzięki niemu będziemy mogli zakupić odpowiednie elementy do wypełnienia odpowiedniej części podłogi.

Różnorodność wyboru

wnętrze łazienki

Obok podstawowych wariantów, które proponuje nam rynek pojawiają się również nowoczesne formy aranżacyjne. Na przykład w postaci oryginalnych mozaik. Te ostatnie składają się nierzadko z bardzo małych płytek ceramicznych. Razem płytki łazienkowe tworzą jednak zaplanowany obraz, przedstawiający na przykład kwiaty, zwierzę czy jakiś skomplikowany wzór. Warto zaznaczyć, że położenie takiej mozaiki wcale nie jest proste i zazwyczaj trzeba do takiej pracy zatrudnić fachowca. Niemniej jednak efekt końcowy jest na tyle zadowalający, że z pewnością warto pokusić się o taką opcję. Płytki ceramiczne do łazienki dostępne są dziś w każdym sklepie budowlanym. Producenci starają się więc w jakiś sposób urozmaicić swoje produkty. Na rynku mamy więc bardzo szeroką ofertę. Nawet najbardziej wymagający klienci znajdą dla siebie odpowiedni wzór, kolor czy fakturę. Przy całkowitym remoncie dobrze jest wiedzieć wcześniej jaki kolor będzie dominował w naszym pomieszczeniu. Wtedy będziemy mogli dostosować płytki ceramiczne do łazienki, a nie odwrotnie. Dobrze jeśli wybierzemy taki produkt, który będzie nie tylko ładny, ale także funkcjonalny. Dziś tego rodzaju materiały proponuje wiele firm proponujących materiały budowlane. Warto zainwestować w podłogę antypoślizgową, szczególnie jeśli w domu czy mieszkaniu są małe dzieci. Płytki ceramiczne do łazienki są także bardzo funkcjonalne. Szczególnie jeśli jesteśmy zapracowani i nie mamy zbyt dużo czasu na zajmowanie się całym domem. Przede wszystkim płytki łatwo można wyczyścić, wyglądają też bardzo estetycznie i higienicznie. Jak czyścić kafelki? To proste. Wystarczy przetrzeć je zwykłą mokrą szmatką lub użyć łatwo dostępnych na rynku środków dezynfekujących. Te ostatnie zapobiegają rozwojowi grzybów, pleśni czy wilgoci. Pamiętajmy, że płytki ceramiczne do łazienki możemy położyć nie tylko na podłodze, ale także na ścianach. To od nas zależy, czy będą one pokrywały całe ściany, czy może założymy je tylko do połowy. Kafelki mogą również służyć zabudowaniu wanny lub obudowy prysznica. Odpowiednie położenie tego materiału zapewnia nam estetyczny wygląd całej łazienki na długie lata. Ponadto nie jest zbyt obciążające dla naszej kieszeni ? płytki ceramiczne do łazienki są bowiem o wiele tańsze od innych elementów wykorzystywanych przy remontach. Za stosunkowo niską cenę możemy stworzyć na podłodze naszej łazienki niezwykłą mozaikę, którą podziwiać będą nasi goście. Jak widać remont łazienki może być szybki i skuteczny. Jeśli nie czujemy się kompetentni nie próbujmy sami montować płytek. Wybierzmy tylko odpowiedni wzór, kolor i fakturę, a resztę pozostawmy fachowej firmie remontowej. W ciągu kilku dni będziemy mogli cieszyć się odnowioną łazienką, w której z przyjemnością będziemy chcieli przebywać.

Remont nie taki straszny

 

Jak wyremontować mieszkanie i nie oszaleć? To proste, wystarczy zdać się na http://www.alumex.biz.pl/. Jest to sklep otwarty na ciebie i twoje potrzeby zawsze wtedy, kiedy tylko tego potrzebujesz. Zapewni ci kompleksowy remont całego domu czy mieszkania.